Хаяг байршил
Санал хүсэлт
Нийтлэг асуулт хариулт
Монгол улсын ерөнхий прокурорын газар
Холбоо барих
Прокурор танд - Дотоод үйл явдлын мэдээлэл
“СПОРТЫН БАГА НААДАМ -2019” БҮСҮҮДИЙН ТЭМЦЭЭН АМЖИЛТТАЙ БОЛЖ ӨНГӨРЛӨӨ

Прокурорын байгууллагын “Спортын бага наадам-2019” - ийн таван бүсийн тэмцээн 2019 оны 10 дугаар сарын 02-ноос 05-ны өдрүүдэд амжилттай зохион байгуулагдаж, шилдэгүүдээ тодруулсан байна.

Улсын Ерөнхий прокурорын газраас батлагдсан удирдамжийн дагуу Монгол Улсын Прокурорын байгууллагын “Спортын бага наадам - 2019” тэмцээний Нэгдүгээр бүсийн тэмцээн Говь-Алтай аймгийн Алтай хотод амжилттай зохион байгуулагдлаа. Нэгдүгээр бүсэд Говь-Алтай, Баян-Өлгий, Ховд, Увс аймгийн баг тамирчид спортын 7 төрлөөр 108 багц медалийн төлөө өрсөлдсөн байна.

Нэгдүгээр бүсийн “Спортын бага наадам - 2019”тэмцээнд нэгдсэн дүнгээр:

I байр - Ховд аймгийн прокурорын газар

II байр - Говь-Алтай аймгийн прокурорын газар

III байр - Увс аймгийн прокурорын газар

Шатрын төрөлд:

I байр - Б.Зэлмэ Ховд аймгийн Булган сум дахь сум дундын прокурорын газар/

II байр - Д.Бат-ЭрдэнэГовь-Алтай аймгийн прокурорын газар/

III байр - Т.Батсүх Баян-Өлгий аймгийн прокурорын газар/

Даамны төрөлд:

I байр - Р.Гүлбарим Баян-Өлгий аймгийн прокурорын газар/

II байр - Г.Мөнхзаяа Ховд аймгийн Булган сум дахь сум дундын прокурорын газар/

III байр - Р.Дина Увс аймгийн прокурорын газар/

Биллъярдны эрэгтэй төрөлд:  

I байр - Н.Мөнхбат Говь-Алтай аймгийн прокурорын газар/

II байр - Ц.Батзаяа Ховд аймгийн прокурорын газар/

III байр - Т.Баянмөнх Баян-Өлгий аймгийн прокурорын газар/

Биллъярдны эмэгтэй төрөлд:

I байр - М.Фрида / Баян-Өлгий аймгийн прокурорын газар/

II байр -  Д.Ганчимэг / Ховд аймгийн прокурорын газар/

III байр Э.Цэвээнгэрэл / Увс аймгийн прокурорын газар/

Ширээний теннисний эрэгтэй төрөлд:

I байр - Б.Ганбаатар / Говь-Алтай аймгийн прокурорын газар/

II байр -  З.Мягмарсүрэн / Баян-Өлгий аймгийн прокурорын газар/

III байр - П.Насанбат / Увс аймгийн прокурорын газар/

Ширээний теннисний эмэгтэйчүүдийн төрөлд:  

I байр - Э.Цэвээнгэрэл / Увс аймгийн прокурорын газар/

II байр - Ж.Алдармаа / Говь-Алтай аймгийн прокурорын газар/

III байр - Э.Ууганзаяа Ховд аймгийн прокурорын газар/

Дартс:

I байр - Ховд аймгийн прокурорын газар

II байр -  Увс аймгийн прокурорын газар

III байр -  Баян-Өлгий аймгийн прокурорын газар

Гар бөмбөгийн төрөлд:

I байр - Говь-Алтай аймгийн прокурорын газар

II байр - Ховд аймгийн прокурорын газар

III байр - Увс аймгийн прокурорын газар 

Сагсан бөмбөгийн эрэгтэй төрөлд:

I байр - Увс аймгийн прокурорын газар

II байр -  Ховд аймгийн прокурорын газар

III байр - Говь-Алтай аймгийн прокурорын газар 

Сагсан бөмбөгийн эмэгтэй төрөлд

I байр -  Говь-Алтай аймгийн прокурорын газар

II байр - Ховд аймгийн прокурорын газар

III байр - Увс аймгийн прокурорын газар

Нэгдүгээр бүсийн шилдэг эрэгтэй тамирчнаар Говь-Алтай аймгийн прокурорын газрын хяналтын прокурор Н.Мөнхбат, эмэгтэй шилдэг тамирчнаар Увс аймгийн прокурорын газрын архивч програмист Э.Цэвээнгэрэл нар шалгарсан байна.

Хоёрдугаар бүсийн тэмцээн Баянхонгор аймагт зохион байгуулагдсан бөгөөд Архангай, Өвөрхангай, Баянхонгор, Завхан аймгийн нийт 65 тамирчин оролцжээ. 

Хоёдугаар бүсийн “Спортын бага наадам - 2019” тэмцээнд нэгдсэн дүнгээр:

I байр - Завхан аймгийн прокурорын газар

II байр - Баянхонгор аймгийн прокурорын газар

III байр - Архангай аймгийн прокурорын газар

Шатрын төрөлд:

I байр - Д.Болд-ЭрдэнэАрхангай аймгийн прокурорын газар/

II байр - Н.Бат-Эрдэнэ / Завхан аймгийн прокурорын газар/

III байр - Э.Гантулга Баянхонгор аймгийн прокурорын газар/

Даамны төрөлд:

I байр - Х. Нанжинханд Завхан аймгийн прокурорын газар/

II байр - В.Дэлгэрмаа Баянхонгор аймгийн прокурорын газар/

III байр - Ш.Наранчимэг Архангай аймгийн прокурорын газар/

Ширээний теннисний эмэгтэйчүүдийн төрөлд:  

I байр - С.Гандолгор Өвөрхангай аймгийн прокурорын газар/

II байр - Д.Гантуяа Баянхонгор аймгийн прокурорын газар/

III байр - П.АдилбишЗавхан аймгийн прокурорын газар/

Ширээний теннисний эрэгтэй төрөлд:

I байр - Ч.АлтансүхЗавхан аймгийн прокурорын газар/

II байр - Б.Төрболд Баянхонгор аймгийн прокурорын газар/

III байр - Б.Пүрэвдорж Архангай аймгийн прокурорын газар/

Биллъярдны эрэгтэй төрөлд:  

I байр - Н.Амарсанаа  Баянхонгор аймгийн прокурорын газар/

II байр - Ч.Алтансүх Завхан аймгийн прокурорын газар/

III байр - Ш.Дамдинбазар Өвөрхангай аймгийн прокурорын газар/

Биллъярдны эмэгтэй төрөлд:

I байр - С.БолорзулБаянхонгор аймгийн прокурорын газар/

II байр - Н.Баасанжав Завхан аймгийн прокурорын газар/

III байр - П.НарантуяаӨвөрхангай аймгийн прокурорын газар/

Дартс:

I байр - Архангай аймгийн прокурорын газар

II байр - Завхан аймгийн прокурорын газар

III байр - Баянхонгор аймгийн прокурорын газар

Гар бөмбөгийн төрөлд:

I байр - Завхан аймгийн прокурорын газар

II байр - Баянхонгор аймгийн прокурорын газар

III байр - Архангай аймгийн прокурорын газар 

Сагсан бөмбөгийн эрэгтэй төрөлд:

I байр - Завхан аймгийн прокурорын газар

II байр - Баянхонгор аймгийн прокурорын газар

III байр - Архангай аймгийн прокурорын газар 

Сагсан бөмбөгийн эмэгтэй төрөлд

I байр - Өвөрхангай аймгийн прокурорын газар

II байр - Баянхонгор аймгийн прокурорын газар

III байр - Завхан аймгийн прокурорын газар

 

Гуравдугаар бүсийн тэмцээн Орхон аймагт зохион байгуулагдаж Орхон, Сэлэнгэ, Дархан-Уул, Хөвсгөл, Булган аймгийн прокурорын газрын  5 багийн 89 тамирчин өрсөлдсөн байна. 

Гуравдугаар бүсийн “Спортын бага наадам - 2019” тэмцээнд нэгдсэн дүнгээр:

I байр - Орхон аймгийн прокурорын газар

II байр - Дархан-Уул аймгийн прокурорын газар

III байр - Хөвсгөл аймгийн прокурорын газар

Шатрын төрөлд:

I байр - Л.Энхтайван /Орхон аймгийн прокурорын газар/

II байр - Г.Баяраа /Булган аймгийн прокурорын газар/

III байр - В.Батдэлгэр /Сэлэнгэ аймгийн прокурорын газар/

Даамны төрөлд:

I байр - Ч.Сэлэнгэ /Орхон аймгийн прокурорын газар/

II байр - Т.Солонго /Дархан-Уул аймгийн прокурорын газар/

III байр - Л.Отгончимэг /Хөвсгөл аймгийн прокурорын газар/

Ширээний теннисний эрэгтэй төрөлд:

I байр - Б.Батсүх /Дархан аймгийн прокурорын газар/  

II байр - Т.Мөнхбаяр /Сэлэнгэ аймгийн прокурорын газар/

III-р байр - Ч.Бямбажаргал /Хөвсгөл аймгийн прокурорын газар/  

Ширээний теннисний эмэгтэйчүүдийн төрөлд:

I байр - Д.Уранчимэг /Сэлэнгэ аймгийн прокурорын газар/

II байр - М.Байгалмаа /Орхон аймгийн прокурорын газар/

III байр - Т.Солонго /Дархан-Уул аймгийн прокурорын газар/

Дартсын төрөлд:

I байр - Орхон аймгийн прокурорын газар

II байр - Дархан-Уул аймгийн прокурорын газар

III байр - Хөвсгөл аймгийн прокурорын газар

Биллъярдны эрэгтэй төрөлд:

I байр - А.Оргилбаяр /Дархан-Уул аймгийн прокурорын газар/  

II байр - Ч.Бямбажаргал /Хөвсгөл аймгийн прокурорын газар/  

III байр - Г.Түвшинбаяр /Орхон аймгийн прокурорын газар/

Биллъярдны эмэгтэй төрөлд:

I байр - Н.Дүүрэнжаргал /Орхон аймгийн прокурорын газар/  

II байр - А.Ариунзаяа /Сэлэнгэ аймгийн прокурорын газар/

III байр - Л.Отгончимэг /Хөвсгөл аймгийн прокурорын газар/

Гар бөмбөгийн төрөлд:

I-р байр - Орхон аймгийн прокурорын газар

II-р байр - Хөвсгөл аймгийн прокурорын газар

III-р байр - Дархан-Уул аймгийн прокурорын газар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сагсан бөмбөгийн эрэгтэй төрөлд:

I-р байр - Орхон аймгийн прокурорын газар

II-р байр - Сэлэнгэ аймгийн прокурорын газар

III-р байр - Хөвсгөл аймгийн прокурорын газар

 

 

 

 

 

 

 

 

Сагсан бөмбөгийн эмэгтэй төрөлд:

I-р байр - Орхон аймгийн прокурорын газар

II-р байр - Хөвсгөл аймгийн прокурорын газар

III-р байр - Дархан-Уул аймгийн прокурорын газар

Тэмцээний шилдэг эрэгтэй тамирчнаар Орхон аймгийн прокурорын газрын хяналтын прокурор Л.Энхтайван, шилдэг эмэгтэй тамирчнаар Хөвсгөл аймгийн прокурорын газрын ахлах прокурор Л.Отгончимэг нар тодорлоо.

Дөрөвдүгээр бүсийн тэмцээн Говьсүмбэр аймагт зохион байгуулагдаж Говьсүмбэр, Дундговь, Дорноговь, Өмнөговь аймгийн тамирчид спортын 7 төрлөөр хурд хүч, авхаалж самбаагаа сорин өрсөлдлөө.

Дөрөвдүгээр бүсийн “Спортын бага наадам - 2019” тэмцээнд нэгдсэн дүнгээр:

I байр - Өмнөговь аймгийн прокурорын газар

II Байр - Дорноговь аймгийн прокурорын газар

III байр - Дундговь аймгийн прокурорын газар

Тавдугаар бүсийн тэмцээн Дорнод аймагт зохион байгуулагдаж Дорнод, Сүхбаатар, Хэнтий, Төв аймгийн прокурорын газрын нийт 67 тамирчид спортын 7 төрлөөр, 108 багц медалийн төлөө хурд хүч, авхаалж самбаа гарган өрсөлджээ.

Тавдугаар бүсийн “Спортын бага наадам - 2019” тэмцээнд нэгдсэн дүнгээр:

I байр - Төв аймгийн прокурорын газар

II Байр - Сүхбаатар  аймгийн прокурорын газар

Шатрын төрөлд:

I байр - Б.Ичинхорол /Хэнтий аймгийн прокурорын газар/

II-р байр - Б.Эрхэмбаяр /Төв аймгийн прокурорын газар/

III-р байр - Д.Болортөгс /Сүхбаатар аймгийн прокурорын газар/

Даамны төрөлд:

I байр - Х.Насанжаргал /Сүхбаатар аймгийн прокурорын газар/  

II-р байр - Д.Нэргүй /Төв аймгийн прокурорын газар/  

III-р байр - Т.Хишигжаргал /Дорнод аймгийн прокурорын газар/   

Ширээний теннисний эрэгтэй төрөлд:

I байр - Э.Жаргалбаяр /Төв аймгийн прокурорын газар/    

II-р байр - Э.Хосбаяр /Сүхбаатар аймгийн прокурорын газар/    

III-р байр - Э.Идэрбат /Дорнод аймгийн прокурорын газар/    

Ширээний теннисний эмэгтэй төрөлд:

I байр -  Н.Амаржаргал /Хэнтий аймгийн прокурорын газар/    

II-р байр -  Ц.Роза /Сүхбаатар аймгийн прокурорын газар/    

III-р байр - Д.Хонгорзул /Төв аймгийн прокурорын газар/    

Биллъярдны эрэгтэй төрөлд:

I байр -  Ц.Доржпүрэв /Сүхбаатар аймгийн прокурорын газар/    

II-р байр -  Э.Идэрбат /Дорнод аймгийн прокурорын газар/    

III-р байр - П.Мөнхзул /Төв аймгийн прокурорын газар/    

Биллъярдны эмэгтэй төрөлд:

I байр -  Д.Дэлгэрмөрөн /Хэнтий аймгийн прокурорын газар/    

II-р байр -  О.Мөнхтуяа /Дорнод аймгийн прокурорын газар/     

III-р байр - Д.Хонгорзул /Төв аймгийн прокурорын газар/     

Дартсны тэмцээнд:

I байр -  Сүхбаатар аймгийн прокурорын газар

II-р байр - Хэнтий аймгийн прокурорын газар

III-р байр - Дорнод аймгийн прокурорын газар

Гар бөмбөгийн тэмцээнд:

I байр -  Төв аймгийн прокурорын газар

II-р байр - Сүхбаатар аймгийн прокурорын газар

III-р байр - Дорнод аймгийн прокурорын газар

Гар бөмбөгийн  “ШИЛДЭГ ТОГЛОГЧ”-оор Төв аймгийн прокурорын газрын орлогч прокурор П.Мөнхзул шалгарсан байна.

Сагсан бөмбөгийн эрэгтэй төрөлд:

I байр -  Төв аймгийн прокурорын газар

II-р байр - Сүхбаатар аймгийн прокурорын газар

III-р байр - Дорнод аймгийн прокурорын газар  

Сагсан бөмбөгийн эмэгтэй төрөлд:

I байр -  Төв аймгийн прокурорын газар  

II-р байр - Хэнтий аймгийн прокурорын газар  

III-р байр - Дорнод аймгийн прокурорын газар  

Сагсан бөмбөгийн “ШИЛДЭГ ДОВТЛОГЧ” -оор Төв аймгийн архивч Б.Отгонбаяр,  Төв аймгийн хяналтын прокурор Д.Хонгорзул нар шалгарчээ.

Таван бүсийн тэмцээнд түрүүлсэн баг тамирчид 2020 онд Прокурорын байгууллагын түүхт 90 жилийн ойд зориулан зохион байгуулагдах “Спортын их наадам”-д оролцох юм.

 

Санал асуулга
Веб статистик
2017.12.01-ний өдрөөс хойш
Өнөөдөр
267
Өчигдөр
309
7 хоногт
2717
Сүүлийн сард
7989
Сүүлийн жилд
82270
Нийт хандалт
179855